Pomáhame a sme na strane ľudí

Kto sme a kam kráčame?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Kto sme a kam kráčame?

Na Slovensku máme jeden zlozvyk. Ak niekto príde s nejakým nápadom, alebo návrhom, ako prvé neposudzujeme obsah nápadu, ale pozeráme sa na to, kto to navrhol, čo je to za človeka, akú má minulosť, k akej politickej skupine patrí … Spolu s vodou tak môžeme z vaničky vyliať aj dieťa.

Nezáleží na tom, kto kam patrí. Nezaujímajú nás politické strany.

Nezáleží nám na tom, či je niekto matkou v domácnosti, alebo pracujúcou ženou. Je jedno či je  nezamestnaným, zamestnancom, robotníkom, právnikom, alebo zamestnávateľom.

Je jedno, či sa niekto stal obeťou surového klamstva, alebo sofistikovanej COVID manipulácie.  Uvedomujeme si, že život nie je jednoduchý a každý môže spraviť chybu. Teraz je čas postaviť sa na stranu pravdy a bojovať s neprávosťou.

SME TU, ABY SME SPOJILI VŠETKÝCH! ABY SME SPOJILI ĽUDÍ BOJUJÚCICH SVOJ KAŽDODENNÝ BOJ ZA SVOJE DETI, SVOJU RODINU A SVOJU VLASŤ.

Jedným z veľmi dobrých nápadov bol podnet JUDr. Adriany Krajníkovej vyzvať ľudí na podávanie podnetov generálnemu prokurátorovi SR .

PRIDÁVAME SA K NEMU A PODPORUJEME HO!

Súčasťou nášho každodenného života sa totiž stalo nezákonné obmedzovanie základných práv a slobôd,  už od samého začiatku sprevádzané ťažkými ekonomickými stratami.

Je lepšie urobiť niečo, ako neurobiť nič! Podať na pošte jeden list je veľmi jednoduchá vec,  ALE môže to veľa zmeniť!

Nikto Ti nemôže zakázať podať list. Nikto nemôže poslať policajtov, aby Ti zabránili poslať poštu tak, ako sa to robí na verejných protestoch. Citiš sa byť teraz sám, ale spolu nás môže byť sto, tisíc, stotisíc …

Predstav si, čo musia na podateľni Generálnej prokuratúry s každým listom urobiť. Musia ho naskenovať, zaevidovať do systému a  každému nakoniec poslať odpoveď … a ak to budú musieť urobiť niekoľko stotisíckrát?

Predstav si, že takémuto sústredenému tlaku bude čeliť  jeden človek  – generálny prokurátor SR.

Skús si predstaviť, ako by si sa cítil Ty, ak by občania, ktorých máš chrániť, začali takýmto spôsobom na Teba tlačiť. Ak Ťa začnú vyzývať tisíce ľudí k tomu, aby si skončil ich utrpenie, z ktorého im nikto iný nechce pomôcť! Skús si v tejto pozícii predstaviť, že nekonaním sa sám dopúšťaš trestného činu a budeš za to niesť aj zodpovednosť!

Takáto akcia môže byť účinnejšia ako niekoľko stotisícových demonštrácií!

My sme sa do podávania podnetu zapojili. Pridaj sa aj TY.

Korona-generalny-prokurator-podnet-obcana-converted

(pozri https://zalobyvocistatu.sk/informacie-advokata/podnet-obcanov-sr-generalnemu-prokuratorovi-sr/).

SLOBODA A SLÁVA

PS:

Privítame  konkrétne nápady, návrhy a podnety mysliacich ľudí. Zaujímajú nás jednotlivci ochotní nezištne spolupracovať. Jednotlivci ochotní zdieľať svoje skúsenosti s inými.

Zaujímajú nás ĽUDIA ochotní sa učiť, schopní vyjadrovať svoje názory, pripravení dosahovať konsenzus.

TU nájdete kontaktný formulár, kde nám môžete písať svoje podnety.

Texty môžu obsahovať časti odborných právnych analýz od:
JUDr. Štefana Harabina – sudcu Najvyššieho súdu SR
doc. JUDr. Jána Drgonca, DrSc. – emeritného ústavného sudcu
JUDr. Adriany Krajníkovej – advokátky
JUDr. Petra Weisa – Weis & Partners s.r.o.
JUDr. Lukáša Machalu - advokáta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *