Pomáhame a sme na strane ľudí

Policajti a vojaci v uliciach – Sami proti sebe!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Policajti a vojaci v uliciach - Sami proti sebe!

Pokračovanie článku Vojaci a Policajti v uliciach

Najskôr krátke opakovanie. Uznesenia vlády a ani „Mikasove vyhlášky“ nie sú všeobecne záväzné právne predpisy. Nevznikajú z nich pre Teba žiadne povinnosti a žiadne obmedzenia. K ničomu Ťa nezaväzujú. Čokoľvek bude hovoriť policajná hliadka opakuj toto dookola!

V dnešných dňoch Ťa môžu zastaviť hliadky policajtov v uniformách, kombinované hliadky policajtov a vojakov a policajti v civile.

Pri strete s hliadkou buď pokojný. Na policajtov neútoč, nenadávaj im. Buď slušný, ale dôrazne si bráň svoje práva. Nedaj sa nimi zastrašiť. NEBOJ SA!

Vždy úplne od prvého kontaktu s akoukoľvek hliadkou si všetko nahrávaj na mobilný telefón. Odfoť si čísla a mená policajtov a vojakov, ktoré majú na uniformách. Dnes policajti neriešia, že na nich podáš trestné oznámenie. Neuvedomujú si následky svojho protiprávneho konania, ale jedného sa obávajú, a to je zverejnenie a medializácia ich nezákonného konania!

Ak Ťa zastaví policajt v civile, pýtaj si od neho služobný preukaz. Je povinný Ti ho ukázať. Pokús sa ho odfotiť. Ak odmietne, tak volaj policajnú hliadku (158), lebo nemáš žiaden dôkaz o tom, kto Ťa zastavil. Čo ak tento policajt nie je v službe? Čo ak to nie je policajt?


Nechaj najskôr policajtov hovoriť, čo od Teba chcú. Môžu Ti povedať, že si porušil zákaz vychádzania, alebo že si porušil zákaz pohybu bez rúška (respirátora). Ak Ťa chcú legitimovať, musia Ti povedať dôvod a zákonný titul, teda konkrétny paragraf, odstavec, písmeno a číslo zákona, čo si porušil. Ak to nepovedia, tak si to od nich pýtaj. Vačšinou sa odvolávaju na zákon o civilnej obrane, alebo zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Tí hlúpejší sa odvolávajú na núdzový stav (im to stačí, je núdzový stav, môžu čokoľvek, omyl !!!) Moja skúsenosť je taká, že väčšinou to presne nevedia. Nevedia preto, lebo zákonný titul neexistuje.

V prípade porušenia údajného zákazu vychádzania existujú iba uznesenia vlády (policajti si to zvyknú pliesť a odvolávajú sa na nariadenia vlády, ktoré však neexistujú). Vláda v tejto súvislosti vydáva zámerne iba uznesenia, nie nariadenia! Uznesenie je iba odporúčanie a riadenie sa ním je výslovne na dobrovoľnej báze!!! Opakujem, uznesenia vlády Ťa k ničomu nezaväzujú a policajnej hliadke to opakuj dookola.

V prípade porušenia údajného zákazu pohybu bez rúška alebo respirátora (údajná povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest), teda v prípade porušenia údajnej povinnosti o obmedzovaní dýchania prostredníctvom prekrytia horných dýchacích ciest prekážkou v dýchaní, tí schopnejší policajti sa zmôžu na uvedenie zákona č. 355/2007. Majú však smolu. V tomto zákone sa nenachádza žiadne ustanovenie, ktoré by Ti prikazovalo prekrývať si horné dýchacie cesty nejakou prekážkou v dýchaní. Toto opakuj dookola!


Niektorí sa môžu odvolať na „Mikasovu vyhlášku“ – vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva č. 99/2021. Zdôrazňujem, „Mikasove vyhlášky“ nie sú (z viacerých právnych dôvodov) všeobecne záväzné právne predpisy. K ničomu Ťa nezaväzujú.

Občiansky preukaz daj policajtom a vojakom až po tom, ako Ti povedia, čo od Teba chcú spolu aj so zákonným titulom. Kľudne sa ich na to pýtaj viackrát. Sú povinní Ťa poučiť tak, aby si tomu porozumel.

Pre policajtov i vojakov platí, že môžu konať iba podľa zákona a všeobecne záväzných právnych predpisov. To znamená, že ak neexistuje žiadny zákonný titul a ani iný všeobecne záväzný právny predpis, tak ak vykonávajú zákrok za to, že si porušil údajný zákaz vychádzania, alebo že si nemal prekryté horné dýchacie cesty, lebo sa odmietaš dobrovoľne dusiť, prekračujú svoju právomoc a to je trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Treba ich na to opakovane upozorňovať!

Ak pokračujú v zákroku, tak im povedz, že Ty si neporušil žiadnu povinnosť, ktorú Ti ukladajú zákony, alebo iné všeobecne záväzné právne predpisy. Spýtaj sa ich, či si uvedomujú, že týmto zásahom prekračujú svoju právomoc. Mne sa stalo, že sa mi k tomu na kameru priznali.

Dookola im stále opakuj vetu: „Neporušil som žiadnu povinnosť, ktorú mi ukladajú zákony, alebo iné všeobecne záväzné právne predpisy.“ Kľudne aj dvadsať krát. Nič iné im viac nehovor a všetko nahrávaj za účelom možného trestného konania. Policajti aj vojaci to ako verejní činitelia musia strpieť.

Ideme do extrému, ale môže sa to stať:
Ak Ťa policajti predvedú na Obvodné oddelenie Policajného zboru, tak im iba predlož svoj občiansky preukaz. Hliadka môže tvrdiť, že je to za účelom podania vysvetlenia. Zastrašovanie a šikana! Ďalší problém, nie však Tvoj, ale ich!

Nič im nehovor a nič im nepodpisuj! Neboj sa toho! Čo im nepovieš, to nemôžu použiť proti Tebe! Všetko si stále nahrávaj, pokiaľ je to možné! Ak Ťa budú vyzývať, aby si zákrok nenahrával z rôznych dôvodov (napr. že je to interným predpisom zakázané), povedz, že je to za účelom trestného konania a musia to strpieť. Bojuj, sme vo vojne! Oznámil nám to sám Matovič. Tak, ako píšem na začiatku, zverejnenia svojho nezákonného konania sa boja najviac!

Doma si urob prepisy všetkých nahrávok a napíš si trestné oznámenie. Vzor nájdeš v článku Ako postupovať pri odmietnutí výzvy na obmedzenie dýchania.

SLOBODA A SLÁVA!

31 Odpovedí

 1. Parádne články. Ďakujeme.
  Vedeli by ste aj pripraviť nejaký dokument, do ktorého by sa len vypísalo číslo policajta a ktorý by sa hneď mohol podať ako T.O. ??
  Ďakujem.

  1. Radi by sme taký dokument pripravili, ale nie je to zatiaľ možné. Každý prípad je iný. Na začiatku trestného oznámenia popisujete skutkový stav, teda to, čo sa vlastne stalo. To nie je nikdy rovnaké. Ani počet členov hliadky nie je rovnaký. Toto si musí podľa vzoru napísať každý sám podľa toho čo sa stalo. Uverejnili sme niekoľko vzorov, ako sa to robí. Z príkladu, ktorý sme zverejnili si viete, podľa toho, ako konali policajti, nakopírovať adekvátnu časť právneho stavu. Ak však niečomu nebudete rozumieť, môžeme Vám poradiť. Napíšte, ak to budete potrebovať.

 2. Veľmi dobrý návod ako postupovať. Nie som právnik ale niečo o tom viem a klobúk dolu rada ktorú vypracoval výborný právnik ešte by mohol občan využiť ako proti argument zákon 300 z roku 2005 paragraf 183 ods 2 pokiaľ som neuviedol správny zákon sa ospravedlňujem

  1. Áno, ide o §183 ods. 2 písm. c) – obmedzovanie osobnej slobody: „Kto inému ako verejný činiteľ bez oprávnenia bráni užívať osobnú slobodu, potrestá sa odňatím slobody na tri roky až osem rokov.“. Premlčacia doba je pri tejto klasifikácii 10 rokov.

 3. Tieto články, by si mal prečítať každý. Sú užitočné pre občana a na jeho obranu. Všade len strašia, klamú a zneužívajú právomoci. Vďaka ešte raz.

 4. zdravim, otazocka, ked uz sa takto dobre clankom angazujete, nieco coby platilo na hranice pri vstupe na svk?

  1. Prosím, napíšte mi, aká je dnes prax pri vstupe na svk. Necestujeme, nemáme s tým skúsenosti. V každom prípade, ak Vás nikto nezastaví, nikomu nenahlasujte žiadne údaje.

 5. Dobrý deň.
  Z textu chápem, že Mikasové vyhlášky a uznesenia vlády nie sú všeobecne záväzné právne predpisy.
  Ako môže občan postupovať, pokiaľ sa od policajnej hliadky dozvie, že porušuje vládne nariadenie? ( Ak dobre viem v takom prípade sa jedná o záväzný právny predpis)
  Vopred ďakujem za odpoveď a budem zdieľať stránku ?

 6. Dobrý den

  Chtěl bych se poinformovat :
  Když člověk za poslední rok neprojevoval žádné příznaky ohledně COVID – 19
  a nemá zájem o testovaní, jak se potom má dostavit do práce aby neporušoval další nové opatření, které byli
  v poslední době nařízené vládou Slovenské republiky ???

  Předem děkuji za odpověď
  S pozdravem Štefan Štim

 7. Dobrý deň, prosím ako sa staviate k priestupkom podľa z.č. 43/1994 par. 32 ods.1 písm.a.? Ako si mám vysvetliť pojmy: neuposluchne varovné signály, pokyny a výzvy vlády, ministerstiev atď… Ďakujem za odpoveď.

  1. Asi ste mali na mysli §32 ods. 1 písm. a. Zákona č. 47/2012 o civilnej ochrane obyvateľstva: „Priestupku na úseku civilnej ochrany sa dopustí ten, kto neuposlúchne varovné signály, pokyny a výzvy vlády, ministerstiev, ostatných ústredných orgánov štátnej správy, iných ústredných štátnych orgánov, obvodných úradov, obcí, právnických osôb a fyzických osôb, ktoré vyhlasujú a vydávajú v súvislosti s plnením úloh podľa tohto zákona,”. K tomu platí to, čo je napísané v článku. Uznesenia vlády a ani „Mikasove vyhlášky“ nie sú všeobecne záväzné právne predpisy. Nevznikajú z nich pre Vás žiadne povinnosti a žiadne obmedzenia. K ničomu Vás nezaväzujú. Navyše Úrad verejného zdravotníctva nie je ústredným orgánom štátnej správy. Navyše na úseku civilnej ochrany nebolo vydané žiadne relevantné nariadenie.

    1. Môže mestský policajt dávať pokuty že niekto vonku ked nieje nikto dookola dávať pokuty že porušujete vládne nariadenie na mieste do 1.000 eúr a v správnom konaní 1600 eur.

     1. Môže iba teoreticky a iba počas núdzového stavu. Priestupok na úseku verejného zdravotníctva by však musel byť zjavne preukázaný (zákon 355/2007 Z.z.). prekrytie horných dýchacích ciest priestupkom nie je, aj keď si to policajt myslí. Pokutu stačí odmietnuť.

 8. Dobrý večer.

  1. Pri zastavení, legitimacie, pripadne šikanej môžem ja požadovať jeho test ?
  2. Musím disponovať pri zastavení testom ?

  Ďakujem

  1. Odporúčame postupovať podľa odporúčaní v článku. Žiadnu zákonnú povinnosť nosiť so sebou potvrdenie o výsledkoch testovaní nemáte (nemáte povinnosť dať sa testovať), nieto niečo také ešte niekomu ukazovať.

 9. Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to zo školou? Ak chcem aby mi dieťa nastúpilo do školy, musím doniesť k nahliadnutiu negatívny test jedného z rodičov. Ako postupovať, ak chcem aby mi dieťa chodilo do školy a ja som sa nemusel chodiť testovať? Ďakujem

  1. To najdôležitejšie čo máte urobiť, je urobiť rozhodnutie. Bojovať alebo podľahnúť? Byť slobodný, alebo otrok? Chrániť zdravie svojich detí, alebo ho nechať poškodiť? Ako motiváciu Vám odporúčame niekoľkokrát si vypočuť https://samvojakvpoli.sk/sloboda-a-slava/slovensko-moje-otcina-moja/ a prečítať si https://samvojakvpoli.sk/sloboda-a-slava/mor-ho/ Potom sa rozhodnite. Ako postupovať, to nájdete tu: https://samvojakvpoli.sk/sloboda-a-slava/ako-odmietnut-testovanie/ a aj tu https://samvojakvpoli.sk/sloboda-a-slava/ako-postupovat-pri-odmietnuti-vyzvy-na-obmedzenie-dychania/ Upravte si to na svoje podmienky. Všetko nahrávajte na mobil. Kľudne aj učiteľky a riaditeľku. Oslovujte ich menami, aby bolo jasné o koho ide. Nebojte sa nahrávania. Tváre budú mať určite maskované. Povedzte im, že si to nahrávate ako dôkazy pre trestné konanie. Povedzte im, že ak nebudú dodržiavať zákon, všetko zverejníte na sociálnych sieťach. pomôžeme Vám s tým. Nebojte sa. To čo si nahráte si zálohujte a urobte prepisy hovorov. Napíšte si čo najskôr, čo sa odohralo – volá sa to skutková podstata. Potom sa nám ozvite. Môžete nám potom všetko takto spracované poslať.

 10. Radi sa odvolávajú nie len na zákon, ale konkrétny paragraf a to Zákon 355/2007, §48, odst. 4, písm r)
  „používanie preventívnych a iných ochranných pomôcok,“ …. kedže je zima a mám zimné topánky a zimnú bundu napĺňam zákon.
  Ak príde jar, zákon ani iná platná všeobecné záväzná vyhláška presne neurčuje aký druh preventívnych a ochranných pomôcok mám používať.

 11. žiaľ, od 15.3.2021 je to aj v zákonoch takže myslím že už nás môžu aj pokutovať ak som tomu správne porozumela . Ale aj tak u mňa ostáva , že rúško si dám len do obchodu na 10 minút a potom ho nenosím absolútne a môžu si ludia myslieť čo chcú. Ja myslím v prvom rade na svoje zdravie a nikto mi nebude obmedzovať dýchanie, ktoré je základná životná funkcia. Držte sa všetci 🙂

  https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2021/03/ciastka_46_2021.pdf

  1. UPOZORNENIE: to nie sú zákony, to sú neúčinné a všeobecne právne nezáväzné právne predpisy vo forme vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva zverejnených vo Vestníku vlády SR.

 12. Dobrý deň
  Chcem sa opýtať.
  Ak má zástavy policajt a začne blabotal o núdzovom stave čo mu mam tna to povedať?
  A ešte jedna otázka.
  Najnovšia móda je dávať pokuty za fajčenie, lebo fajčiar nemá rúško na ústach. Ako postupovať v tomto prípade?
  Dakujem za odpovede.

  1. Ak Vám policajt začne hovoriť niečo o núdzovom stave, tak protiotázkou zistite, čo vlastne od Vás chce. Žiadajte ho, aby Vás informoval o ustanovení zákona, ktorý ste porušili. Pýtajte sa ho na to stále dookola. Môžete mu taktiež odporučiť, aby sa zoznámil s právnym názorom generálneho prokurátora SR, ktorý vyjadril v dvoch posledných návrhoch podaných na Ústavný súd SR (18.3.2021 a 23.11.2021). Odporučte mu, aby bol vo svojom konaní opatrný, lebo právny názor generálneho prokurátora je pre neho záväzný. Samozrejme, všetko si nahrávajte.

   Čo sa týka pokuty za rúško, platí to isté, čo som uviedol vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *