Pomáhame a sme na strane ľudí

Predstavitelia Katolíckej cirkvi – kolaboranti Matovičovej vlády

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Predstavitelia Katolíckej cirkvi - kolaboranti Matovičovej vlády

Je zrejmé, že Matovičova vláda svojvoľným prekročením právomocí (schválením uznesenia č. 665/2020), cez následnú realizáciu operácie SPOLOČNÁ ZODPOVEDNOSŤ a na ňu naviazané neúčinné a všeobecne právne nezáväzné vyhlášky bieleho koňa Mikasa, spustila taký masívny útok namierený proti civilnému obyvateľstvu našej vlasti, aký tu nebol od skončenia 2. svetovej vojny

Nie je prekvapujúce (tak ako veľakrát v dejinách), že o kolaborantov nie je núdza. V operácii Spoločná zodpovednosť sa nimi stali aj  predstavitelia Katolíckej cirkvi.  Predseda Konferencie biskupov Slovenska arcibiskup Stanislav Zvolenský sa vyjadril: Čo sa týka plošného testovania na ochorenie Covid-19, v záujme zastavenia šírenia koronavírusu, po porade s otcami biskupmi, ako aj s odborníkmi lekárskej vedy pre túto oblasť, môžem veriacim odporúčať, aby sa nechali otestovať, a napomohli tak spoločnému dobru. Predstavitelia štátu majú snahu a záujem dosiahnuť, aby sa šírenie vírusu a jeho vážne dôsledky zastavili. Treba im v tom pomôcť, a to aj napriek kritickým hlasom, či pochybnostiam… Prosím preto veriacich, aj všetkých ľudí dobrej vôle, aby výzvu štátu v tomto smere prijali. (TK KBS 23.10.2020 – https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20201023039)”. Predstavitelia Katolíckej cirkvi určite netrpia núdzou a majú na právnikov. Takže v blízkej budúcnosti svoju kolaboráciu určite nebudú môcť ospravedlňovať slovami „nevedeli sme„.

Na doplnenie obrazu odporúčame aj článok z 30.10.2020 „Ako cirkev pomáha pri celoplošnom testovaní https://svetkrestanstva.postoj.sk/64423/testovat-budu-aj-reholne-sestry-cirkev-poskytuje-priestory-i-dobrovolnikov-11“.

Predstavitelia Katolíckej cirkvi  spolu s vládou SR tak nesú priamu zodpovednosť za masívny útok namierený proti civilnému obyvateľstvu našej vlasti. Niet sa čomu čudovať, nie je to prvýkrát, čo niekoho v posledných rokoch zradili.

Uvedieme len jeden príklad. Málokto vie, že normy kánonického práva Katolíckej cirkvi sú na základe Vatikánskej zmluvy súčasťou slovenského právneho systému.  Katolícka cirkev ako inštitúcia prostredníctvom konania arcibiskupa Stanislava Zvolenského vystupujúceho v tomto prípade v postavení  kompetentnej cirkevnej autority odoprela manželskému páru (bývalým katolíckym disidentom so štatútom účastníkov protikomunistického odboja) vykonávanie ich práv, ktoré im práve na základe medzinárodnej zmluvy zaručoval Kódex kánonického práva.

Katolícka cirkev tak konala vo veľmi citlivom prípade riešenia sexuálneho zneužívania ich dcéry. Napriek tomu, čo pre ňu v minulosti vykonali, ich nemilosrdne odvrhla a zradila.  Prvú časť ich príbehu sa tomuto manželskému páru podarilo zverejniť na českom portáli Tadesco.

https://tadesco.org/citime-se-zrazeni-rikaji-byvali-katolicti-disidenti-kteri-vystoupili-z-cirkve/

https://tadesco.org/dodatok-k-clanku-petra-zivneho-citime-se-zrazeni-rikaji-byvali-katolicti-disidenti-kteri-vystoupili-z-cirkve/

https://tadesco.org/dalsie-udalosti-po-zverejneni-clanku-citime-se-zrazeni-rikaji-byvali-katolicti-disidenti-kteri-vystoupili-z-cirkve/

https://tadesco.org/citime-se-zrazeni-rikaji-byvali-katolicti-disidenti-kteri-vystoupili-z-cirkve-a-inkvizicia/

Druhú časť ich príbehu prinesieme my, v pokračovaní tohto článku.

Masívny útok namierený proti civilnému obyvateľstvu našej vlasti pokračuje. Uvedomme si, že sme naozaj vo vojne!  Nedajme sa a bojujme za slobodu našich detí, našich rodín a našej vlasti!

SLOBODA A SLÁVA!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *